Posty

Wyświetlanie postów z listopad, 2022

Autokar wbił się w przejście podziemne. Kierowca nie żyje, są ranni wśród pasażerów.

Obraz
To skutek zderzenia z samochodem osobowym. W wyniku tego pierwszego wypadku kierowca autokaru stracił panowanie nad pojazdem. Do tego wypadku doszło wczoraj (20 listopada) na rondzie Reagana we Wrocławiu. Autokar należał do biura turystycznego Margo Travel. Wieczorem w okolicach godz. 21 dojeżdżał on do Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Wtedy to, na rondzie Grunwaldzkim, doszło do zderzenia autokaru z samochodem osobowym marki Skoda. W wyniku zderzenia z osobówką kierowca autokaru stracił kontrolę nad pojazdem. Ten zboczył z toru, najechał na chodnik i wbił się w przejście podziemne. Ponieważ ta sytuacja zdarzyła się w miejscu, gdzie zwykle jest wielu pieszych, pierwsze doniesienia mówiły o poszkodowanych, którzy mieli znajdować się na chodniku czy na schodach przejścia. Na szczęście tak nie było. Natomiast kabina kierowcy została doszczętnie zmiażdżona. Aby dotrzeć do znajdującego się w jej wnętrzu mężczyzny, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Niestety, tego wypadku ki...

Obrazy jak po działaniach wojennych. Laweta zmiatała wszystkich, którzy znajdowali się w pobliżu.

Obraz
Pięć osób trafiło do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło na ulicy Lubelskiej w Puławach. To troje pieszych, w których uderzyła laweta Iveco, po tym jak skręcający w lewo kierowca opla nie ustąpił jej pierwszeństwa i doszło do zderzenia. Do zdarzenia doszło 18-go listopada tuż po godzinie 16. Kierujący oplem 78-letni mieszkaniec Puław nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Iveco jadącego z naprzeciwka.  Na skutek zderzenia pojazdów Iveco "wypadło" z drogi i uderzyło w dwoje pieszych oczekujących na zmianę sygnalizacji świetlnej. 39-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu krakowskiego, trafili do szpitala. Obrażeń ciała doznał również 52-latek z Puław znajdujący się przed przejściem dla pieszych, który został uderzony elementem oderwanym z pojazdu.  Do szpitala trafił również 34-letni kierowca Iveco i jego 43-letnia pasażerka.  Po udzieleniu pieszym pomocy i przeprowadzeniu badań, cztery osoby opuściły szpital. Pozostała w nim 39-letnia piesza....